V tomto ohledu máme dnes mnohem širší možnosti, než tomu bylo ještě na přelomu století. Koncem devadesátých let se stále většina lidí obracela při stěhování na osvědčené zavedené postupy a spoléhala na textil, vyřazený molitan, kousky polystyrenu anebo papírové noviny, časopisy a rozřezané krabice.
Bylo to ale velmi pracné a někdy ne docela spolehlivé. Textil a molitan byly příliš těžké a mohly poškodit zabalené předměty, tiskařská barva novin zas zanechávala zápach a šmouhy, vše tedy záviselo hlavně na šikovnosti a zručnosti a dobré intuici. V lidské nátuře je však hledání nových cest, jak si usnadnit práci a proto se také někteří technici a vývojáři zaměřili na výplňové materiály jako svou profesní specializaci. Výsledky jejich tvorby dobře známe:
Flo-pak – jedná se o velmi měkký tzv. zpěněný polystyren, který je vytvarován do podoby drobných cca 4 cm velkých tělísek, připomínajících křidélka, kostičky nebo válečky. Mívá většinou zelenou nebo bílou barvu, je naprosto antistatický, takže s ním můžete vyplnit i citlivé elektronické přístroje a součástky. Po delší době je biologicky odbouratelný a tudíž nese jen malou ekologickou stopu.
Skro-pak – obdobou Flo-paku je výrobek přibližně shodných rozměrů i tvaru, ovšem vyrobený z rostlin, nejčastěji z kukuřice, obilovin a brambor. Vykazuje stejné vlastnosti, jako Flo-pak a zároveň je levnější a ideální pro kontakt s potravinami a čímkoli, na čem vám záleží z hlediska kontaminace, např. hračky pro batolata, krmiva pro zvířata atp. Pochopitelně se dobře a rychle rozloží, takže jej můžete odložit např. doma na kompost.
Kartonová vlna – jednoduše a rychle vyplní prostor ve větší krabici, takže nemusíte shánět staré ručníky a utěrky, nebo rozřezat polystyrenové desky. Dobře chrání zabalené předměty a je recyklovatelný, jde o střižený papírový karton, který je ohebný a dostatečně pružný a zároveň pevný.