Holení není nejpříjemnější součástí hygieny, některé dívky se pravidelně holí jen tak, jiné jednoduše kvůli tomu, že chtějí být opravdu holé. Přes léto je třeba se holit častěji, pokud nechcete mít vidět chlupy. Obzvláště na nohou, případně na rukou. Není to samozřejmě nutností, ale pokud nemáte rády ten pocit, budete to takto provozovat alespoň dvakrát do týdne.
Pokud však nechcete zůstat zakrvácené, mít rány a jizvy, nebo nechcete mít podrážděnou kůži, je třeba využívat určitých přípravků, jinak totiž bude kůže alespoň chvíli zarudlá a citlivá.
Před holením je třeba změkčit chlupy. To můžete pěnou přímo pro tuto činnost určenou, nebo například stačí sprchový gel či mýdlo, které napěníte. Můžete se také holit pomocí pěny, kterou aplikujete na kůži, chvíli počkáte, a poté smyjete. Často však tyto produkty nevoní nejlépe a spotřebujete jich mnoho za krátkou dobu. Proto je lepší žiletka. Zde je však třeba opravdu změkčit chloupky, aby šly lépe odstranit.
Po holení rozhodně můžete využít krém, který hydratuje a vyživuje. Nebo tělové mléko, to se totiž lépe vstřebává do kůže. Nicméně ještě předtím na zklidnění pomáhá kokosový olej. Díky jeho účinkům a multifunkčnosti se dá využít víceméně k čemukoliv. A pokud si tedy výhodněji koupíte větší balení, jednou z možností je právě pomazat část, kterou jste právě holili. Pomáhá uklidnit kůži, aby nekrvácela a netvořily se rány.
Samozřejmě je pak třeba nějak tělo odmastit, jedná se totiž o olej, a ten i po vstřebání většinou zanechává mastný povlak. Tedy je na vás, zda-li zvolíte možnost odmaštění až poté, nebo se hned namažete olejem, necháte chvilku vstřebat, a poté tělo umyjete gelem nebo mýdlem. Je však třeba mu dát chvíli čas, abyste dosáhli vůbec nějakého účinku. Pokud dodržíte postup, nemusíte se bát žádných problémů, vaše tělo bude hladké a příjemné na dotek.